AROMO WINEMAKER’S SELECTION 2021 Marselan 60% – Carmenere 40%

15.00  s DPH

Popis

AROMO WINEMAKER’S SELECTION 2021 Marselan 60% Carmenere 40%
Zoznámenie sa s odrodou hrozna Marselan
Marselan je odroda hrozna získaná krížením Cabernet Sauvignon (pôvodom z Bordeaux, Francúzsko) a Garnacha (alebo Grenache, z Aragónska, Španielsko). Tento kultivar je a non-GMO hybrid vytvorený INRA vo Francúzsku v roku 1961, ktorý bol prvýkrát pestovaný v meste MARSEILLAN, odtiaľ jeho názov. Keďže ide o stredomorskú odrodu, mala by sa veľmi prispôsobiť presne podľa našich klimatických podmienok. Bobule Marselanu sú veľmi malé, okrúhle a elipsovitého tvaru. Vyrobené víno z tejto odrody má sýto červenú farbu s fialovými odleskami, intenzívne triesloviny, hlbokú koncentrácia a farba a je bohatá na polyfenoly. Marselan sa pestuje väčšinou v Francúzsko, Španielsko, Taliansko, USA, Uruguaj, Argentína… a teraz v Čile!
Spomedzi svojich nových produktov Viña Aromo vytvorila zmes dvoch odrôd hrozna, ktoré dopĺňajú sa k dokonalosti: Carmenère, teraz typická odroda Čile, ktorý bol znovu objavený pred 20 rokmi a Marselan, nová odroda, ktorá bola len povolené Francúzskom v roku 1991.
Dub: Zrenie 12 mesiacov v sudoch z amerického dubu (40 %) a francúzskeho duba (60 %).
Poznámky k degustácii
Farba: Intenzívna a lesklá tmavočervená.
Vôňa: Aróma jahodových konzerv, čiernych ríbezlí a korenín z rodiny papriky.
Chuť: Intenzívna chuť zrelého ovocia plná konzerv a tónov čierneho korenia. Náznaky moka a kakao. Pekná štruktúra, stredná až vysoká intenzita trieslovín a široká pocit v ústach v strede podnebia vedie k dobre vyvinutému záveru.